Ісламський чинник як детермінанта зовнішньої політики та безпеки Франції на сучасному етапі
Анотація
У статті висвітлюються особливості розвитку та зміни міграційної політики у Франції, яка докорінно впливає на векторальність зовнішньої та безпекової політик країни та ЄС загалом. Ісламізація Франції, викликана її відкритою міграційною політикою та толерантним ставленням до іммігрантів, перетворилася на «бомбу сповільненої дії». Мусульманські громади швидко зростають і зміцнюють свої позиції у французькому суспільстві, відстоюючи свої соціально-економічні, релігійні права й інтереси.
На цьому тлі, особливо у зв’язку з терористичними атаками, які не припиняються з 2015 р., у французькому суспільстві зростає недовіра до мусульман. Більшість французів сприймають іслам як «загрозу республіці», що тим самим призводить до міжконфесійних непорозумінь, конфліктів і проявів тероризму. Така ситуація простежується і в інших країнах ЄС, де є значна присутність мусульманського населення. Як наслідок Франція змушена здійснювати низку заходів як на державному, так і регіональному рівнях з метою як мінімізації впливу ісламського чинника у країні, так і збереженні своїх національних інтересів у мусульманських країнах Магрибу, Африки та Близького Сходу.
Фінансування: Стаття підготовлена за підтримки Європейської Комісії в рамках модулю Жана Моне «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» (ESEDEP) (No101127823 —ESEDEP-ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH).
Завантаження
Переглядів анотації: 25 Завантажень PDF: 15

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.